O nás

Rekreační středisko Líchovy

Líchovy jsou pobytové rekreační středisko v okresu Sedlčany. Nachází se v malebném, klidném prostředí obklopeném lesy, na břehu Slapské přehrady. Výhodou tohoto zařízení je bezbariérové prostředí pro handicapované.

Objednat pobyt >

Organizace Prosaz

Posláním organizace PROSAZ z. ú. je pomáhat zdravotně postiženým žít normálně. Zapojujeme je do běžného života zajištěním přímé péče, zaměstnáváním a nabídkou volnočasových a rekreačních aktivit.

web prosaz >
 

Kudy k nám?

Obec Líchovy leží u hlavní silnice mezi městy Sedlčany a Příbram.

 

Z Prahy je možné jet po dálnici D4 (dříve rychlostní komunikace R4), na exitu 41 odbočit na silnici I. třídy I/18 směr Sedlčany. Za obcí Obory stále držet směr Sedlčany, přejet most přes vodní nádrž Slapy.

Za Hotelem Zrůbek (po levé straně) do kopce a na kopci, na rozcestí s autobusovou zastávkou, odbočit vlevo (ukazatel „PROSAZ“). Dále vede cesta ještě cca 2 km převážně lesem až ke středisku.
Z druhé strany, směrem od Sedlčan do Příbrami, je za obcí Dublovice odbočka vpravo na Líchovy, zde se neodbočuje, ale pokračuje se po hlavní silnici, za rozcestím s autobusovou zastávkou se dále pokračuje po hlavní silnici, obec Líchovy je stále po pravé straně. Až za obcí je další rozcestí s další autobusovou zastávkou. Zde se odbočí vpravo a dále po cestě podle ukazatelů „PROSAZ“.

 

Autobusem z Příbrami nebo ze Sedlčan na rozcestí Dublovice, Bučily a pěšky podle ukazatelů cca 2 km.